2012.08.06GAZETA WYBORCZA O MAŁYM ARTYŚCIE!

A tak o całej imprezie pisała Gazeta Wyborcza!

indeks.jpg

"Warsztaty plastyczno-teatralne Wakacyjnej Akademii Umiejętności odbyły się w Arkadach Wrocławskich w miniony weekend. Dzieci udały się w podróż po zakamarkach i historii teatru, uczestniczyły w zabawach, skeczach i tańcach oraz przeistoczyły się w aktorów.

W trakcie dwudniowej zabawy dzieci wzięły udział w zajęciach poświęconych tworzeniu pacynek - "skarpeciaków", kostiumów scenicznych, rekwizytów i masek oraz drobnych elementów scenografii. Pod okiem animatorów uczyły się ról, odgrywania krótkich scenek oraz ćwiczyły układy taneczne. Swoje nowe umiejętności zaprezentowały drugiego dnia warsztatów podczas występu na scenie w spektaklu "Alicja po drugiej stronie lustra".
Organizatorzy imprezy przedstawili dzieciom także świat teatru od kuchni. Opowiedzieli im m.in., jaką rolę pełnią w teatrze sufler, reżyser, scenograf, inspicjent i kostiumolog, a także do czego służy rekwizytornia i garderoba. Zaprezentowano również kostiumy i rekwizyty teatralne. W trakcie warsztatów nie zabrakło elementów historycznych - dzieci dowiedziały się, skąd wywodzi się teatr i jak zmieniał się na przestrzeni wieków.
Warsztaty nie obyły się bez konkursów z nagrodami. By je wygrać, dzieci musiały wykonywać na scenie różne teatralne zadania. Zorganizowano także zabawy angażujące publiczność, np. "Lalki na scenie, lalki na widowni". W jej trakcie publiczność naśladująca aktorów na scenie, poruszając odpowiednio pacynkami, odegrała integralną część przedstawienia.
Wakacyjna Akademia Umiejętności odbywała się 3 i 4 sierpnia w Arkadach Wrocławskich. Każdego dnia wzięło w niej udział około czterdziestu dzieci. Zajęcia były bezpłatne."

Oryginalny artykuł można zobaczyć tutaj.